Politická fraška aneb prioritou sú dôchodcovia

Autor: Nikola Jelínková | 24.2.2012 o 0:32 | Karma článku: 4,57 | Prečítané:  296x

Náhodou som vo štvrtok večer narazila na nemenovanú reláciu na STV2. V hlavnom znení Mečiar a Mojsejová. Takáto dvojica sa len tak nevidí.

Stačilo pár minút a bolo mi jasné o čo tam vlastne ide. Svojím spôsobom ma to pobúrilo ale na druhej strane aj zabavilo. Rozhorčujúcich sa politikov vidíme na každom kroku, ale aby sa niekoľko lídrov politických strán zhodlo je už niečo zriedkavejšie. Čo to bolo? Vďační voliči, dôchodcovia. Už niekoľko rokov politici sľubujú zvýšenie dôchodkov, no ako to tak vidím, stále sa nedočkali. Tentokrát však určite nastane zmena. Nora Mojsejová dupne nohou, vychrlí pár sprostých slov a zrazu štát nájde peniaze aj na dôchodky. Asi nie. Alebo znovuzrodený pán Mečiar? Taktiež nerozumiem o čo v tomto prípade ide. Snáď nepredpokladá, že po tom všetkom čo urobil pre tento štát počas svojej vlády bude ešte niekedy zvolený, avšak nádej umiera ako posledná.

Milé faux pas sa stalo moderátorovi, keď pani Mojsejovú premenoval na pani Mečiarvú. Prvý premiér slovenskej republiky určite nebol príliš nadšený z predstavy výmeny partnerky v takomto podaní.

Aby som sa však vrátili k podstate tohto príspevku, každá politická strana má prioritu zvýšiť dôchodky. Je zvláštne, že táto téma je prioritou pri každých voľbách. Čím to asi bude? Napríklad nesplnením tohto sľubu? Alebo tým druhým dôvodom, a predpokladám aj reálnejším, je nalákanie dôverčivých dôchodcov na chabé sľuby s cieľom osloviť túto skupinu a nalákať ich tak k zvoleniu tej onej strany. Tak ďakujem pekne. Ale naši politici presne vedia koho osloviť aby získali svoje. Tak ako SaS-kári pred pár rokmi oslovovali mládež, tak sa dnes strany ako SSS Nory Mojsejovej alebo 99% snažia chytiť našu staršiu generáciu. Je milé ako sa tvária, že rozumejú tomu, čo obyčajní smrteľníci naozaj potrebujú.

Ale každý  bojuje za svoje a po svojom. A je na nás ostatných čim a ako sa necháme uchlácholiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?